Главная » Статьи » Правознавство

ЗАЯВА про прийняття спадщини за заповітом
______________ державна нотаріальна контора.

Заявник: громадянство, П.І.Б., рік народження,
адреса, поштовий індекс, інші засоби зв'язку_.

ЗАЯВА
про прийняття спадщини за заповітом

Сьомого числа, квітня місяця, дві тисячі дев’ятого року, помер мій батько (П.І.Б.), який постійно проживав за адресою: ____________.

На випадок своєї смерті мій батько склав заповіт на моє ім’я, посвідчений 28 вересня 2006 року та зареєстрований за № _____, державним нотаріусом Першої Київської державної нотаріальної контори (П. ініціали) (або приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу (П. ініціали)).

Після його смерті відкрилася спадщина:
  • двокімнатна квартира за адресою: ____________;
  • ___________________________________________;
  • ___________________________________________.

  • Відповідно до ч. 1 ст. 1223 ЦК України я, (П.І.Б.), маю право на спадкування за заповітом та бажаю прийняти спадкове майно.
    Інших, окрім мене, спадкоємців у заповіті не призначено. 
    Спадкоємців, передбачених ст. 1241 ЦК України не має (або є моя неповнолітня сестра(дочка спадкодавця, П.І.Б.), яка мешкає за адресою: ____________).

    Всі необхідні документи для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом будуть додатково надані.

    ДОДАТКИ: 
    - копія документу, що посвідчує особу;
    - копія свідоцтва про народження заявника;
    - оригінал (копія) заповіту;
    (бажано) копія свідоцтва про смерть.

    Заявник __________________ (П. ініціали). 
    (Дата). 


    Засвідчений нотаріусом підпис заявника 
    (якщо заява про прийняття спадщини за заповітом разом із доданими до неї копіями документів будуть відправлені цінним або рекомендованим листом з повідомленням про вручення).



     Додаткові пояснення адвоката _______________________ 
    Письмова заява про прийняття спадщини за заповітом подається спадкоємцем особисто до державної нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини,
     що не виключає можливість для спадкоємців, в тому числі, які проживають за межами України, відправити рекомендованим або цінним листом вказану заяву та додані до неї копії документів. 

    Не допускається подання заяв про прийняття спадщини за заповітом, складених від імені спадкоємців їх представниками, що діють на підставі довіреностей.

    Якщо спадкоємець особисто з’явився до нотаріуса за місцем відкриття спадщини, то справжність підпису такої особи на заяві засвідченню не підлягає.
    Нотаріус, відповідно до вимог статей 43, 44 та 45 Закону України "Про нотаріат" встановлює особу спадкоємця, про що на заяві робиться відповідна службова відмітка. При цьому нотаріус не повинен обмежуватися зазначенням даних паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, а на заяві зазначається, що нотаріусом встановлено особу та перевірено справжність підпису заявника. Ця відмітка скріплюється підписом нотаріуса (проставлення печатки не вимагається).

    Якщо заява, на якій справжність підпису спадкоємця не засвідчена, надійшла поштою, вона приймається нотаріусом, заводиться спадкова справа, а спадкоємцю пропонується надіслати заяву, оформлену належним чином, або прибути особисто до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
    Справжність підпису на такій заяві має бути нотаріально засвідченою.
     

    Неповнолітня особа має право подати заяву про прийняття спадщини без згоди своїх батьків або піклувальника.
    Заяву від імені малолітньої особи або недієздатної особи подають її батьки (усиновлювачі), опікун.

    Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, за відсутності заяви від їх імені про відмову від прийняття спадщини, з виконанням вимог, встановлених законодавством.

    Особа, яка подала заяву про прийняття спадщини за заповітом, може відкликати її протягом строку, установленого для прийняття спадщини.

    Прийняття спадщини можуть мати місце щодо всього спадкового майна. Спадкоємець не вправі прийняти частину спадщини, а від іншої частини спадщини відмовитись. Якщо спадкоємець прийняв частину спадкового майна, він вважаться таким, що прийняв усе спадкове майно, а якщо відмовився від частини спадкового майна, він вважається таким, що відмовився від усього спадкового майна.

    Заява про прийняття спадщини за заповітом, не може бути викладена з умовою або із застереженням. 
    __________________________________________________________________________
    Категория: Правознавство | Добавил: Andre99 (01.02.2011)
    Просмотров: 3064 | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]