Главная » 2014 » Ноябрь » 27 » Польща ще раз нагадала, що згодна продати Україні зброю, якщо Київ попросить
15:42
Польща ще раз нагадала, що згодна продати Україні зброю, якщо Київ попросить

Польща готова дати позитивну відповідь, якщо Київ звернеться до Варшави з проханням про продаж зброї

Про це заявив в ефірі польського телебачення TVN 24 Ґжеґож Схетина, міністр закордонних справ Польщі, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, немає жодних формальних перешкод, які заважали б полякам продавати українцям зброю.

«Нема жодного ембарго в цьому питанні, якщо з боку українців буде таке замовлення, причому це стосується всіх країн НАТО, то українці можуть це робити, тут нема жодних заборон», – зазначив Схетина.

На запитання, чи міністр «благословить» закупівлю Україною зброї у Польщі, він відповів: «Нема що благословляти, я багато разів повторював, і це цілком природне, якщо є таке очікування українців, то треба це робити».

Схетина також повідомив, що він разом з іншими міністрами закордонних справ країн Вишеградської групи збирається з візитом до Києва, щоб продемонструвати свою солідарність з українською державою. «Ми хочемо поїхати туди вчотирьох, разом із міністрами закордонних справ Чехії, Словаччини, Угорщини, ще перед святами, приблизно 17-18 грудня, щоб показати, що Україна не сама», – наголосив Ґжеґож Схетина.

24 листопада Україна і Литва домовилися про постачання українським військовим елементів озброєння. Про це повідомив президент України Петро Порошенко після зустрічі в Києві з президентом Литви Далею Ґрібаускайте.

Крім того, за його словами, Україна і Литва домовилися про підготовку офіцерів й участь у навчаннях на території Литви.

У вересні країни НАТО на своєму саміті підтвердили, що організація не може поставляти озброєння Україні, але це можуть робити держави, які входять до Альянсу, в рамках двосторонніх відносин.

Категория: Новини | Просмотров: 218 | Добавил: android | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]